Červenec 2016

#7 - Tvůj názor na posvátné texty a mytologii?

26. července 2016 v 20:54 | Senn
Posvátné texty patří jistě ke každému náboženství. Každá víra má své vlastní texty, ze kterých čerpá. Tyto texty dodávají jistou sílu, inspiraci. Pro nás to jsou naše knihy stínu, jsou to naše vědomosti, které získáváme učením a rozšiřujeme je každý svou praxí.

V podstatě bych řekl, že kolik je čarodějů tolik je praxí. Myslím, že díky tomuto je právě tato víra tak kouzelná. Knihy se předávají z generace za generací, a jsou neustále rozšiřovány díky tomuto mám pocit, že člověk to nedělá jen pro sebe, ale také proto, aby své zkušenosti předal a by tak přispěl k rozšiřování něčeho krásného.

Co se mytologie týče, patří k náboženství stejně tak jako texty, neboť právě v textech bývá zmínka o nějaké té mytologii. To jakou jí pak dáme konečnou podobu, to jaká božstva, panteony uctíváme je čistě na nás, ale důležité je, že jsme všichni s tímto spojeni a myslím, že bez příběhů, božstev a dalších věcí, by to zkrátka nebylo ono.
SENN

#6 - Jaké kulturní vlivy na tebe působí?

26. července 2016 v 20:54 | Senn
Tato otázka, je trochu komplikovaná a pro mě obzvlášť, protože když se zadívám, jaké kulturní vlivy či tradice na mě působí, tak zjišťuji, že jich mnoho není. Hodně věcí jsem postupně přejal z tradice čarodějnictví, ale ty prvotní kulturní vlivy, těch mnoho není. Pokud bych začal od začátku roku, tak v podstatě vynášení Morany, Velikonoce, Filipojakubská noc, dušičky a následně Vánoce, to jsou asi jediné tradice, které se mě kdy dotkly. Tyto tradice, se dosti prolínají i s tím, co teď mám, a co teď uznávám, takže působí na mě nějaké vlivy, ale jsou v podstatě zakomponovány do mého učení.
SENN