Červen 2016

#5 - Co toto roční období pro tebe znamená?

23. června 2016 v 20:44 | Senn
Jelikož je tato otázka mířena na jaro, odpovím tedy k jaru. Jaro pro mě představuje znovuzrození, obnovu nový začátek, nový život. Jaro e jedno z mých oblíbených ročních období, protože příroda se probouzí k životu a všechno celkově užívá. Počasí sice není plně super, ale taky už není úplně šílená zima.

Dle mého názoru je to čas nových možností, je vhodný čas na to něco začít, protože energie je ještě čerstvá a dobře tvárná.
SENN

#4 -Tvůj názor na Kolo roku?

23. června 2016 v 7:01 | Senn
Kolo roku dle mě neodmyslitelně patří k čarodějnické tradici. Je to jedna z věcí, která má pro mě velký duchovní význam. Jsou to v podstatě svátky, které tato tradice během roku uctívá. Můžeme díky těmto svátkům vítat roční období, oslavovat významné období roku.
Dle mého názor má každé náboženství své kolo roku, každá víra má jisté tradice a svátky a právě Kolo roku, v pravém slova smyslu, je naše.

Já a Kolo roku. No to vypadá trošku chaoticky, pokud se na to podívám, protože ne vždy je čas na to udělat rituál, ne vždy mám čas se zastavit a oslavit sabat, alespoň vizualizací či naladěním se na rituál. Ačkoliv toho pak zpětně lituju, tak zorganizovat si čas, je pro mě dost komplikované. Každopádně Kolo roku respektuji, protože, jak jsem již řekl, patří to k této tradici a jsem za něj rád, protože jeho rozvržení během roku je pro mě úžasné.
SENN

#3 - Máš svůj oltář, chrám, posvátné místo?

22. června 2016 v 21:46 | Senn
Paradoxně oltář nemám, a nemám ani chrám a nemám ani posvátné místo. Oltář se snažím si vytvářet vždy z něčeho co je poblíž místa, na kterém provádím rituál, ale stálý oltář nemám. Ale to by se mohlo změnit během nadcházejících měsíců, protože si plánuju vytvořit takový cestovní, či přenosný oltář.

Co se posvátného místa týče, vždy se cítím velmi příjemně někde v přírodě, ale posvátné místo, které bych nějak bral jen za své, nemám. Velmi posvátně na mě ale působí hřbitovy. Pro mě představují něco, co je čisté. Symbolizují pro mě místo, kde se střetává mnoho energií. A respekt a úctu k nim chovám proto, že zde odpočívají naši blízcí a taky protože mě lehce děsí.
SENN

#2 – Schováváš nebo neschováváš svou víru?

19. června 2016 v 9:51 | Senn
Tato otázka je také velmi pěkná, ačkoliv jsem ji musel trošku poupravit a překopat, aby to nějak dávalo v češtině smysl. Tak co se týče čarodějnictví a jeho projevování, tak přímo jej netajím. Mnoho lidí ví, čemu se věnuji a co dělám, ale nikomu se tím přímo nechlubím a konkrétně se o tom snad s nikým nebavím. Zastávám ten názor, že člověk by si měl nějaká tajemství nechat a zrovna toto je pro mě dost osobní a jak jsem už zmínil v prvním článku, tak jsem si celkem přizpůsobil tuto víru sobě a obrazu svému.

Co se tedy týče čarodějnictví, tak pokud se někdo zeptá na koníčky, zájmy či někdy přímo na víru, tak já na to odpovídám, že jsem pohan, že je zabývám a věnuji eklektickému čarodějnictví. Mnoho lidí je z toho dosti v šoku, ale mnoho lidí to také celkem dost zajímá, takže si o tomto směru vždycky rád popovídám, ale co se týče mé osobní víry, tak tu moc nezmiňuji a spíše si ji nechávám pro sebe.
SENN

#1 - Jak jsem našel svou cestu?

18. června 2016 v 17:18 | Senn
Tak toto je velmi dobrá otázka, protože mně osobně přijde, že stále hledám. Každopádně, jak jsem se k čarodějnictví dostal, bylo nejspíš skrz mou velmi dobrou kamarádku. Ovšem kdyby nebylo tarotu, tak bych se asi nikdy nedostal k tomuto směru.

Když jsem asi před osmi lety četl jeden časopis, tak jsem narazil na článek o tarotových kartách, to mě zaujalo natolik, že jsem si koupil svou první sadu a začal jsem se učit, co tarot obnáší, začal jsem studovat tuto tajemnou cestu a pak jsem si najednou uvědomil, že tarot není jen o samotných kartách, ale že je spojem s dalšími a dalšími esoterickými směry. A tak jsem se postupně dostal k dalším směrům a pak narazil na něco jako je pohanství, Wicca. Toto poté utichlo na nějakou dobu, já se věnoval spíše vykládání karet a studováním jiných karetních systémů.

Pak přišlo období, pro mě velmi těžké, a tak jsem se začal hledat a právě zde hraje roli má velmi dobrá kamarádka, která mě navedla na čarodějnictví. No a jak jsme si tak povídali a povídali, a inspirovali se, tak jsem si začal kupovat knihy a studovat, co to vlastně ta Wicca je. Narazil jsem při tom i na Druidismus či Šamanismus. Jelikož ale vybrat si přímý směr nebylo pro mě, tak jsem zaplesal, když jsem zjistil, že existuje něco jako Eklektické čarodějnictví. Toto zjištění mi dopřálo rozhled a rozlet a hlavně možnost vytvořit si něco, co bude vyhovovat mně a co mi přinese uspokojení v oblasti duchovní a tak se vlastně také stalo.
SENN