Červenec 2015

Strašidlo pod postelí

30. července 2015 v 9:40 | Senn |  Téma týdne
No každý nějaké máme, a kdo říká, že ne, tak ten ho tam určitě má. Ani nevím, kdy to vzniklo, nebo jak se to k nám dostalo. Strašidla tady byla vždy, jako děti jsme v ně věřili, okolí nás jimi strašilo a mnoho strašidel postupem času prostě zmizelo. Ovšem podpostelové strašidlo je s námi stále. Pokaždé, když zhasneme světlo v pokoji, utíkáme k posteli a skáčeme na ni, aby nás náhodou něco nechytlo. Zajímavé je, že přestože víme, že pod naší postelí nic není, ten pocit strachu máme pořád. A kdo za to může? :D

Šepoty lesa - Sandra Kynes

27. července 2015 v 8:40 | Senn |  Recenze knih
Pěkná kniha, která zahrnuje Ogham, Magii stromů a trochu šamanismu. Je pěkně napsaná, ale struktura mi občas nevyhovuje, párkrát jsem byl zmatený. Každopádně kniha dává velmi pěkný základ Oghamu.

Shrnutí a známka: 1 - skvělý základ pro práci se stromy a oghamem. Jasně napsaná, i když občas je nutné nějakteré informace hledat v celé knize.

31. karta

27. července 2015 v 0:00 | Senn |  Karta k zamyšlení

Karta pro 31. týden (27.7. - 2.8.)

26. července 2015 v 11:57 | Senn |  Týdenní výklady 2015
V tomto týdnu si dávejte pozor na pochybné osoby, které se kolem Vás vyskytují. Ne každý chce, aby se Vám dařilo dobře, a jsou zde lidé, kteří Vám budou házet klacky pod nohy. Krom toho bude tento týden naplněn vášní a touhou po nových nebo naopak starých věcech. Možná jste na něco zapomněli a ono to chce nyní ven. Zkuste však tyto emoce držet na uzdě, v tomto týdnu nebude moc dobré si takto vyskakovat.

Jit s davem

25. července 2015 v 9:12 | Senn |  Téma týdne
A opět jedno z dobrých témat. Na to, zda chodit, či nechodit s davem mám totiž svůj názor. Za mě totiž platí, že určitě nechodit. Proč? Je to zřejmé, každý z nás je originál, který by měl žít podle sebe, chovat se podle toho jaký je a měl by hlavně mít své vlastní názory, což v případě, že půjdeme s davem, úplně padá a stává se z nás pouhý člen stáda. Proč bychom měli zahazovat svou originalitu, tím že budeme jiní, obohatíme společnost více, než když budeme všichni stejní.
Samozřejmě, že v dnešní době, a možná tomu bylo i dříve, se občas vyskytnou situace, kdy prostě jdeme s davem, a budeme se chovat jako ovce. Měli bychom si to ale uvědomit, a pokud to je možné, měli bychom vyčnívat. Našimi názory a postupy, můžeme totiž přimést mnoho nového, můžeme se ale stát vůdcem nového stáda.

30. karta

20. července 2015 v 0:00 | Senn |  Karta k zamyšlení

Objevte své mimosmyslové schopnosti - Sherrie Dillardová

18. července 2015 v 19:13 | Senn |  Recenze knih
Toto je jedna z knih, která mě oslavila už obalem, a i její obsah je velmi dobře čtivý a zajímavý. Autorka popisuje příběhy ze své praxe. V knize se nachází i test na odhalení svého typu intuice a dáel cvičení pro její rozvoj.

Shrnutí a známka: 1* - dobře čtivá, pěkně strukturovaná, určitě přínosná pro osobní rozvoj

Sluneční kámen

15. července 2015 v 18:33 | Senn
PODPORUJE:
  • auru, vitalitu, optimismus, milování života v jeho přirozené kráse, rozpoznání svých slabin a chyb a objevování svých kvalit
  • stimulaci vegtativního nervového systému a krevního oběhu, prokrvení končetin a zdravý spánek
ZESLABUJE:
  • deprese, strachm černé vize, blokády podvědomí, zastaralé návyky, únavu, nervozitu
  • astma, revmatické bolesti, zužování cév, nízký tlak, křeče

Žaludské karty

13. července 2015 v 17:01 | Senn
SEDMIČKA
Předpovídá, že se brzy něco stane, počátek nového děje, jako je milostný poměr, či jiná událost, kterou může být i špatná psychika, pomluva, žárlivost, emoce, slzy; záleží na okolních kartách. Ve spojení s figurální kartou naznačuje vznětlivou, někdy až agresivní povahu osoby. Ve spojení se srdcovými kartami přinese slzy z lásky. Ve spojení s kulovými kartami to jsou slzy štěstí. Ve spojení se zelenými kartami ukazuje žárlivost. Ve spojení se žaludskými kartami avizuje trápení.

OSMIČKA
Znamená nemoc, trápení, žárlivost, konec děje, hádku, materiální nejistotu. Ve spojení s figurální kartou se jedná o nemocnou, žárlivou či jinou negaci osoby. Ve spojení se srdcovými kartami je znamením, že nepříjemnosti (zdravostí i ostatní) jsou na ústupu. Ve spojení se žaludskými kartami nese nepříjemnosti.

DEVÍTKA
Znamená potíže, překážky, trápení, problém, nezdar, špatnou psychiku. Ve spojení s figurální kartou se jedná o problémového člověka se špatnou psychikou. Ve spojení se srdcovými kartami odkrývá potíže ve vztahu. Ve spojení s kulovými kartami signalizuje potíže v práci. Ve spojení se zelenými naznačuje potíže. Ve spojení se žaludskými kartami nese rovněž potíže.

DESÍTKA
Znamená cestu - po úřadech, či událost, která už "je na cestě". Ve spojení se srdcovými kartami je nadějí na náhlé zamilování. Ve spojení s kulovými kartami je předzvěstí povýšení či postupu v kariéře. Ve spojené se žaludskými kartami nese ztrátu.

SPODEK
Znamená nečekanou zprávu, ve figurálních kartách se pravděpodobně jedná o otce. Ve spojení se srdcovými kartami odhaluje dobré, příznivé city. Ve spojení s kulovými kartami je zdrojem energie. Ve spojení se zelenými kartami se vztahuje k dobré fyzické kondici. Ve spojení se žaludskými kartami prozrazuje závist.

SVRŠEK
Označuje příbuznou, většinou starší ženu z rodiny - matku, tetu, která může ovlivnit nebo ovlivní vaši budoucnost. Ve spojení se zelenými kartami předpovídá ústup nemoci. Ve spojení se žaludskými kartami avizuje nemoc.

KRÁL
Označuje úřední osobu, s níž se jedná - lékař, soudce, učitel či jinou osobu z instituce. Je-li kartami poblíž figurální karty, znamená, že osoba bývá většinou vysokoškolsky vzdělaná.


ESO
Je nejhorší kartou ze všech. Znamená malér, ztráty, velké problémy s úřady i jiné problémy, jako je například špatný psychický stav způsobený překvapující situací. Je-li však žaludová karta sama v sestavě, v kombinaci se srdcovými či kulovými kartami, pak je překvapení příjemné, nečekané, pozitivní. Ve spojení s kulovými kartami ukazuje na problém či ztrátu zaměstnání. Ve spojení s žaludskými kartami znamená umocněný nazdar, nepříznivou situaci pro klienta či "figuru".

Zelené karty

13. července 2015 v 16:57 | Senn
SEDMIČKA
Znamená splněná přání, urovnání osobních i jiných nedorozumění, dítě, talent.

OSMIČKA
Znamená štěstí i smutek, seznámení, touhu; vždy se řídíme okolními kartami. Ve spojení se srdcovými kartami zosobňuje šťastnou lásku. Ve spojení s kulovými kartami přináší zisk, výhru. Ve spojení se zelenými kartami naznačuje nejistotu. Ve spojení s žaludskými kartami avizuje nepříznivý konec, zklamání, problém, špatnou psychiku.

DEVÍTKA
Znamená osud (dle okolních karet), strach, malé sebevědomí, genetiku, půdu.Ve spojení se srdcovými kartami obsahuje lásku. Ve spojení s kulovými kartami je příslibem práce, podnikání. Ve spojení se zelenými kartami se vztahuje k půdě, genetice.

DESÍTKA
Znamená delší cestu (k cíli), vzdálenost, stěhování, problém se vyřeší později, delší cesta k vystudování. Desítka zelená je většinou pozitivní kartou.Ve spojení se srdcovými kartami znamená obrat k lepšímu ve vztahu. Ve spojení s kulovými kartami ukazuje na obrat k lepšímu ve financích. Ve spojení se zelenými kartami znamená obrat k lepšímu vůbec. Ve spojení se žaludskými kartami oznamuje krizi ve vztahu.

SPODEK
Znamená úmysl, tajemno, neupřímnost, faleš, nepříjemnou zprávu. Je-li u figurální karty, říká, že nelze věřit všemu, co tato osoba říká, je falešná. Ve spojení se srdcovými kartami hlásí, že vše dobře dopadne, ale je třeba dávat víc lásky. Ve spojení s kulovými kartami varuje: Pozor na sobectví! Ve spojení se zelenými kartami upozorňuje na faleš, závist. Ve spojení s žaludskými kartami signalizuje žárlivost, faleš.

SVRŠEK
Označuje nedůvěryhodnou, falešnou ženu, která bývá často atraktivní pro muže a umí svého kouzla využít ke svým zájmům. Ve spojení s kulovými kartami znamená porozumění. Ve spojení se zelenými kartami symbolizuje pohodu z přátelství. Ve spojení s žaludskými kartami nevěstí nic dobrého.

KRÁL
Označuje významného muže, rádce, kolegu, přítele - posla dobrých zpráv, oblíbeného ve společnosti a milovníka přírody.


ESO
Je nejkrásnější kartou ze všech. Je označováno za "Boží oko", které nad klientem bdí, resp. drží ochrannou ruku a znamená zisk, zprávu, dar. Má-li tuto kartu klient v sestavě, pak je reálná naděje, že vše se v dobré obrátí.