Únor 2015

9. karta

23. února 2015 v 0:00 | Senn |  Karta k zamyšlení

Karta pro 9. týden (23.2. - 1.3.)

22. února 2015 v 17:11 | Senn |  Týdenní výklady 2015
Tento týden bude ve znamení duality. V tomto týdnu půjde vidět více to, že všechno musí být vyváženo. Pozor na to co děláte, protože tato karta Vám říká, že uvidíte vše, nic se neskryje. Všechny následky a všechny odměny. Vše co děláte svou činností se najednou objeví před Vašima očima a bude jen na Vás, jak s tím naložíte.


Dvanáctý dům

19. února 2015 v 0:39 | Senn
- Jak sloužíme sami sobě -
Znamení: Ryby
Vládce: Neptun a Jupiter
Povýšení: Venuše

Dvanáctý dům se týká psychického zdraví jedince ve vztahu k ostatním a ke zdraví a růstu společnosti jako celku. Z tohoto domu dokáže poznat hodně o charakteristických citových reakcích a návycích jedince. Tento dům vládne podvědomí, nahromaděným nevědomým vzpomínkám a citovým prožitkům a postojům. Krom toho spadají do tohoto domu i citové zábrany, povně zaběhnuté formy nevědomých návyků a automatických reakcí, které jsou adekvátní k příslušné reakci. Další léčkou tohoto domu, je tendence utíkat před současností do minulosti, což sice může vést k vysněnému životu, ale na druhou stranu vede k tomu, že nevnímáme fyzickou realitu takovou jaká je.
Z tohoto domu můžeme poznat životní oblast, ve které je člověk nejsnadněji schopen sám sebe klamat. Na druhé straně však může vliv tohoto domu vést k velké moudrosti a hloubce pochopení. Také poukazuje na empatii a velkorysost vůči méně šťastným lidem. Další věcí je schopnost imaginace a umělecké projevování.
Na světské úrovni má dvanáctý dům co do činění s nemocnicemi, psychiatrickými léčebnami, vězeními, uzavřenými prostory, kláštery a jinými náboženskými meditačními prostory a také se všemi místyizolace a osamění. Je spojen s míky, kde je možné zpracovat karmické problémy a navázet kontakt s vnitřním světem. Tento dům obsahuje všechny naše činy, jak dobré tak špatné. Vládne také tzv. tajným nepřátelým. Jsme totiž nevědomou pamětí a telepatií spojeni s lidmi, kterým jsme v minulosti ublížili nebo, kteří ublížili nám.
Úkolem tohoto domu je uvědomit si obsahy nevědomí.

Jedenáctý dům

19. února 2015 v 0:38 | Senn
- Jak sloužíme ostatním -
Znamení: Vodnář
Vládce: Uran a Saturn
Povýšení: Merkur

Tento dům nám ukazuje, jak se tvořive projevujeme v rámci skupiny. Ukazuje nám jak jedinec dokáže vstupovat do skupinových vztahů, ukazuje nám jak uzavíráme přátelství, vyměňujeme si názory a jak spolupracujeme na myšlenkách veřejného zájmu. Ukazuje určitý smysl pro loajalitu a vzájemnou odpovědnost, která je spojena s ochotou pracovat na společných cílech. Tento dům také ukazuje, jak jedinec raguje na nové myšlenky a jak je otevřen novým zkušenostem.
Jedenáctý dům je také spojen s přátelstvím a humatitární činností a dává jedinci svobodu v duchovním projevu. Na rozdíl od Pátého domu, dochází zde k tvořivosti na mentální a intuitivní úrovni.

Ryby - Pisces

19. února 2015 v 0:37 | Senn
ASOCIACE RYB:
Klíčové slovo: Soucitně
Oblíbené rčení: Věřím a často trpím
Cíl: Mistrovství
Barva: Jemně zelené barvy moře
Kov: Cín
Kameny: Akvamarín, verdelit, indigolit, ametyst, jaspis, hiddenit, olivín, jadeit, měsíční kámen, labradorit, sugilit, světlé obecné a drahé opály, lazulit, lazurit, tyrkys, fialový fluorit, azurit, bílé perly
Část těla: Nohy od kotníků níže
Choroby: Nemoci způsobené znečištěnou krví, zejména dna
Rostlina: Listy všech rostlin, stromy rostoucí v blízkosti vody
Bylina: Leknín, tulipán, fíkus

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Ryby jsou dvanáctým znamením zvěrokruhu a je to znamení soucitu. Vládne v době od 19. února do 20. března. Ryby mají negativní polaritu, vládne jim vodní živel, a spadají pod pohyblivá znamení. Rybám vládne Jupiter a Neptun. Příznivými vlastnostmi jsou citlivost, soucit, přizpůsobivost, těmi nepříznivými jsou vyhýbavost, zatíženost, zranitelnost.
Lidé narozeni v tomto znamení velmi silně reagují na city a myšlenky druhých, je to dáno vysokou citlivostí tohoto znamení. Krom těchto silných reakcí, také nevědomky přejímají myšlenky a představy druhých. Snadno se nechají ovlivnit vnějšími okolnostmi. Snaží se dělat vždy to pravé, ale nemají moc silnou vůli.
Často jsou Ryby velmi nerozhodné, obvykle snášejí bezpráví, než aby bojovaly za práva. Neustále je obklopuje únava, která jim nedovoluje nic dělat. Vyčerpá-li se jejich trpělivost, pak mohou propadnout zuřivosti, kterou pak není možné zklidnit. Dokáží také být velmi umíněné a v tom případě s nimi není rozumná řeč.
Povaha Ryb, která je přátelská a skromná, je svádí k tomu, aby nechaly věci běžet přirozenou cestou, a praktičtí lidé je pak vytáčejí. Jejich mysl kolísá mezi vrcholovým optimismem a nejčernějším pesimismem.
Lidé tohoto znamení se nesnaží získat hmotné statky nebo peníze. Musí se ale naučit pečlivěji zacházet s vlastním majetkem i s majetkem ostatních. Musí se naučit zachovat si svou individualitu a musí naslouchat svému vnitřnímu hlasu, který je sice tichý, ale velmi důležitý. V případě, že se pokusí svého ducha uvěznit, pak budou velmi nešťastné.
V tomto znamení se velmi často rodí herci, básníci, umělci, sochaři či tanečníci a v ne poslední řadě i zpěváci.
Díky Neptunu mívají Ryby dobrou fantazii. Jsou schopny vnímat problémy druhým a také je předem vycítit. Jsou velmi citlivé k lidskému utrpení. Velmi často si vybírají práci, ve které by mohly pomoci ostatním nést jejich břímě a neohlíží se při tom na podmínky, které v daném zaměstnání panují. Lidem pomáhají dobrovolně a nemyslím při tom na žádné odměny. Najdou-li Ryby sebe sama, pak jsou velmi milé, nesobecké, oddané a ochotné se obětovat pro ostatní.

8. karta

16. února 2015 v 0:00 | Senn |  Karta k zamyšlení

Karta pro 8. týden (16.2. - 22.2.)

15. února 2015 v 11:59 | Senn |  Týdenní výklady 2015

Tento týden, Vám přináší řešení vnitřních konfliktů. Pokud se pro něco nemůžete rozhodnout, bojujete sami se sebou, abyste náhodou něco někomu neřekli, pak vězte, že tento týden Vám přinese, uvolnění otěží. V tomto týdnu je potřeba se sebou začít něco dělat, protože jinak Vás tato vnitřní disharmonie přivede do záhuby. Buďte upřímní a to jak k sobě tak k okolí. Svěřte se někomu, třeba právě on Vám může s Vaším problémem pomoci.7. karta

9. února 2015 v 0:00 | Senn |  Karta k zamyšlení

Karta pro 7. týden (9.2. - 15.2.)

8. února 2015 v 10:09 | Senn |  Týdenní výklady 2015
Tento týden nám přinese velké změny a poučení. Někteří lidé to budou brát, jako vekou katastrofu, jiní, jako možnost začít znovu. Pokud jsme totiž něčemu vytvořili špatné základy, pak se to zhroutí. V tomto týdnu se bude hroutit vše, co jsme odbyli, a bude jen na nás, jak se tomu postavíme. Buď začneme znovu, nebo se tomu už dále věnovat nebudeme. Vše záleží jen na nás, ale neměla by nás tato situace vykolejit na tolik, abychom přestali žít.


Imbolc 2015

6. února 2015 v 15:01 | Senn |  Magický deník
Á další sabat oslaven, sice dosti opožděně, ale zvládl jsem to. Původně jsem si mylsle, že mi Imbolc tento rok nevýjde, ale nakonec, jupí, jupí, zvládl jsem to. Zkouškové bylo dlouhé, i když nebylo moc náročné zabralo mi dost času.

No a teďka k samotnému sabatu. Oslavu jsme provedl 5. února v dopoledních hodinách, protože jsem na to našel čas a měl jsem klid. Rituál byl skromný (viz. foto oltáře). Proběhlo klasické volání živlů, poté Bohyně Sige, kterou mám právě jako svou patronku. Poté jsem poděkoval Sige za to, že nademnou bdí, protože je to velice skvělá učitelka a pomocine a následně jsem si eště udělal meditaci s totémovým zvířetem. Poté klasický výklad karet na nejbližší budoucnost a klasické ukončení rituálu.

Tak to je takové krátké shrnutí mého Imbolcu a těším se u dalších článků.
Můj oltář pro Imbolc, před začátkem rituálu. :)