Říjen 2014

Samhain 2014

31. října 2014 v 17:20 | Senn |  Magický deník
A konečně jsem se rozhodl zveřejnit nějaký můj rituál. No letos jsem jsem seylo to super, sice jen takový malinký rituálek a věštbou a meditací, ale i tak to stálo za to.
V tomto období totiž měním duchovního průvodce, no spíše průvodkyni. Celý krásný rok a půl mě provázela bohyně Selené a byla to opravdu skvělá průvodkyně, které mi mnohé přinesla. Jenže je na čase se posunout dále a nyní jsem za svou přijmul bohyni Sige.
Tato bohyně mi ihned přinesla pár poselství, kterými mi vyrazila dech. No doufám, že to s ní půjde tak dobře i dál,

Štír - Scorpio

29. října 2014 v 22:25 | Senn
ASOCIACE ŠTÍRA:
Klíčové slovo: Intenzivně
Oblíbené rčení: Já chci
Cíl: Vize
Barva: Tmavě červená
Kov: Železo
Kameny: Rubín, spinel, topaz, granát, turmalín, rubelit, chryzopras, achát, heliotrop, býčí oko, magnetit, hematit, diopsid, obecné a drahé opály, drahý černý opál, korály, měď, černý obsidián
Část těla: Rozmnožovací a vylučovací orgány
Choroby: Hemoroidy a kýla
Rostlina: Listy všech rostlin, keřovité stromy
Bylina: Karafiát, jalovec metlatý a tabák

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Štír je osmým znamením zvěrokruhu a je nejsilnějším znamením. Vládne v době od 23. října do 21. listopadu. Štír má negativní polaritu, vládne mu vodní živel, a spadá pod pevné znamení. Štíru vládne Mars a Pluto, díky nimž je tak silný. Příznivými vlastnostmi jsou vášnivost, vnímavost, nebojácnost, těmi nepříznivými jsou majetnickost, vztahovačnost, pomstychtivost.
K tomuto znamení patří procesy hluboké transformace na všech úrovních. K této změně dochází na vyšší nebo nižší úrovni, záleží na míře motivace, Štír se ale hlavně snaží o zlepšení daného stavu.
Lidé tohoto znamení mají obrovskou sílu vůle a výrazné emocionální touhy. Jejich život je neustálým bojem o naplnění těchto tužeb. Jsou velmi vášnivými partnery. Jestliže nezvládnou svůj milostný žár, mohou být majetničtí, žárliví a násilničtí.
Protože Štíři využívají naplno své energie, je nutné, aby ji hned od začátku, směrovali správně. Nikdy neberou život povrchně, a když se do něčeho dají, berou to velmi vážně. Protože chtějí všechno dělat dokonale, nejsou někdy schopni přenést odpovědnost na někoho jiného, a proto se často přepracovávají.
Štíři, kteří jsou vysoce rozvinutí, jsou nejohnivějšími bojovníky za spravedlnost a to i tváří tvář smrti. Vždy vydrží až do hořkého konce a nehledí při tom na úsilí, ani na oběti.
I přestože Štíři nemají rádi slabost a to jak u sebe, tak u ostatních, jsou velkomyslní a soucitní a dělají vše pro to, aby ostatním pomohli. Pomohou-li někomu, předpokládají pak, že se daná osoba postaví na vlastní nohy a bude si už pomáhat sama.
Rádi vyjadřují své city bez přetvářky a diplomacie nepatří mezi jejich silné stránky. Rádi zkoumají věci až pod jejich povrch, proto jsou často objeviteli, vědci, okultisté,…
Štíři jsou velcí tajnůstkáři a běda tomu, kdo vyzradí jejich tajemství a obrátí proti sobě jejich hněv. V boji jsou totiž nemilosrdní, a pokud jste s nimi v křížku, měli byste se pořádně obrnit.
Mají velice silnou intuici a duchovně jsou velice dobře rozvinutí. Smrti se Štíři většinou nebojí.

Váhy - Libra

29. října 2014 v 22:22 | Senn
ASOCIACE VAH:
Klíčové slovo: Přizpůsobivě
Oblíbené rčení: Já vyrovnávám
Cíl: Realita
Barva: Růžová
Kov: Měď
Kameny: Diamant, topaz, akvamarín, morganit, rubelit, růženín, apidot, hiddenit, kunzit, jadeit, dioptas, magnezit, chryzokol, bílé perly, duhový a mahagonový obsidián
Část těla: Ledviny
Choroby: Vyčerpání
Rostlina: Květy všech rostlin, jasan
Bylina: Šeřík, máta a chřest

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Váhy jsou sedmým znamením zvěrokruhu. Vládne v době od 23. září do 22. října. Váhy mají pozitivní polaritu, vládne jim vzdušný živel, a spadají pod základní znamení. Vahám vládne Venuše a dává jim šarm a půvab, který je spojen s touhou po oblíbenosti a uznání druhých. Příznivými vlastnostmi jsou harmonie, ohleduplnost a poctivost, těmi nepříznivými jsou samolibost, pasivita a nesmělost.
Lidé tohoto znamení jsou zaměřeni na přítomnost a podněcují různé druhy činnosti. Pro své aktivity hledají vhodné partnery, protože pokud něco započnou, už neradi pokračují sami. Mají mimořádnou potřebu partnerství, v rámci vztahu si však potřebují zachovat svou individualitu. Manželství a partnerství mají pro toto znamení prvořadý význam.
Typickou činností Vah jsou společenské vztahy a kontakt s veřejností, a proto mají zálibu v právnických povoláních, práci s veřejností nebo se zabývají interpretační hudbou a partnerstvím.
Váhy mají velice silný smysl pro spravedlnost a fair play. Také chtějí aby jejich partner pracoval stejně usilovně, jako ony. Váhy rozhodně nejsou lenivé, čím více je člověk zrozený ve Vahách rozvinutý, tím více bude pracovat.
Díky vzdušnému živlu je u Vah rozvinut intelekt, a proto Váhy aktivně vyhledávají vědomosti, nové myšlenky a psychické pochody. Váhy snadno analyzují společenské problémy v jejich okolí a rády pomáhají lidem ve svém okolí s jejich osobními problémy.
Váhy si dobře pamatují, kdy jim kdo ublížil a i po dlouhé době jsou schopny připomenout dotyčnému jeho výroky.