Srpen 2014

Karta pro 36. týden (1.9. - 7.9.)

31. srpna 2014 v 9:55 | Senn |  Týdenní výklady 2014

V tomto týdnu zjistíte, jak máte pevné základy v různých oblastech Vašeho života. Něco se zbortí, něco zůstane stát. To co se zbortí nebo se začíná bortit je pro Vás v tomto období nejdůležitější. Musíte se naučit stavět základy. Proto vše, co se v poslední době zhroutilo, Vám dává znamení, že ještě nejste připraveni, abyste s tou danou situací pracovali a že také nestojí za to, abyste do ní vkládali svou energii. V tomto týdnu se zaměřte na něco, co se týká Vaší životní cesty, vyberte si to, co se týká poznání sebe sama, a to opravte. Postavte nové základy a pracujte na tom!

Panna - Virgo

24. srpna 2014 v 9:50 | Senn
ASOCIACE PANNY:
Klíčové slovo: Přesně
Oblíbené rčení: Já analyzuji
Cíl: Boží spravedlnost
Barva: Hnědá
Kov: Rtuť
Kameny: Zirkon, starlit, ametyst, jaspis, heliotrop, tygří oko, železo, olivín, peridot, sugilit, čaroit, sodalit, lazurit, lazulit, jantar
Část těla: Střeva, klouby, nervový systém
Choroby: Zažívací trakt
Rostlina: Stromy plodící ořechy, kořeny všech rostlin
Bylina: Kmín, myrta

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Panna je šestým znamením zvěrokruhu a jsou znamením, pro které je středem světa práce. Vládne v době od 23. srpna do 22. září. Panna má negativní polaritu, vládne jí zemský živel, a spadá pod pohyblivá znamení. Panně vládne Merkur, díky němuž využívá pouze ty myšlenky, které může uplatnit v praxi. Příznivými vlastnostmi jsou dokonalost, povinnost a čistota, těmi nepříznivými jsou nervozita, kritizování a dezorganizace.
Lidé narození v Panně neustále hledají nové vědomosti, aby hmitu podřídili kontrole rozumu. Toto hledání učí Panny, že rozum je dobrý sluha, ale zlý pán a to především tehdy, když si na sebe přetáhne nadřazenost nad duchem. Proto se toto znamení musí naučit, že tělo sice může sloužit mysli, ale mysl má sloužit duchu.
Toto znamení je zobrazováno s obilnými klasy, které mají představovat moudrost, která je sklizena na poli zkušenosti.
Panny jsou v práci úzkostlivě pečlivé a velkou pozornost věnují detailům. Pracují důkladně a výkonně a rády vytvářejí řád tak, kde vládne chaos. Protože toto znamení si práce cení a respektuje ji, udělá třeba všechno pro to, aby někomu blízkému sehnalo zaměstnání, ale nepohnou ani prstem pro člověka, který se dostal do problému, protože nechtěl pracovat. Jedinou aristokracií je pro ně aristokracie pracujících.
Panny jsou však příliš praktické a příliš inteligentní na to, aby ze sebe nechaly udělat mučednice. Má-li na ně někdo příliš vysoké či nerozumné požadavky, pak jej s plným přesvědčením odmítnou.
Toto znamení podrobuje svět mikroskopické analýze. Občas se však zapletou do tak nepodstatných věcí, že nedokáží vidět problém jako celek. Jsou-li Panny schopny rozlišovat podstatné a nepodstatné záležitosti, pak mají možnost stát se velkými učenci, konstruktivními kritiky, vynikajícími vydavateli, a to všechno s neuvěřitelnou dokonalostí.
Lidé tohoto znamení se nejlépe uplatňují v těch povoláních, které mají něco společného se službami. Panny totiž dokáži potlačit ego, jsou-li toho názoru, že jejich práce je toho hodna.
Panna vládne zdraví, musí se však naučit, že moudrý člověk nevyčerpává své tělesné síly ve starostech, strastech a přílišné práci. Zbytečné úzkosti a obavy z ní mohou dělat polovičního invalidu. Přes to všechno má toto znamení obrovskou tělesnou odolnost vůči nemocem, když dokáže ukáznit mysl. Nepustí-li Panna k sobě nemoc, může z ní být velmi dobrý léčitel, který mívá na nemocné mimořádně dobrý vliv.
Tělo Panny odmítá jakoukoliv umělou stravu a medikamenty. Když se Panna zlobí nebo je pod velkým psychickým tlakem, může být pro ni jídlo škodlivé.
Jakožto zemské znamení obdivuje i Panna materiální pokrok. Dokáže ocenit dobré jídlo, pohodlí či dobré oblečení. Panna si většinou v obchodech pečlivě prohlíží visačky na šatech, aby zjistila, zda jde o výrobek nějaké známé značky.
Pro toto znamení je velice těžké nastřádat větší obnos peněz, neboť velice rádo utrácí. Musí si vytvořit systém, aby se vyhýbalo nadměrným výdajům.
Panny většinou zůstávají dobrovolně svobodné, neboť jejich žebříčku hodnot málokdy někdo vyhoví. Mnohdy jsou také lhostejné k milostným dobrodružstvím. Ve vztazích jsou vůdci, jsou skutečnou hlavou rodiny. Přebírají odpovědnost za svůj domov a za své blízké.

Jupiter

24. srpna 2014 v 9:49 | Senn
ASOCIACE:
Klíčová slova: jak expandujeme
Číslo: 3
Den: čtvrtek
Barva: purpurová
Část těla: játra a hypofýza
Kov: cín
Kámen: safír, ametyst a tyrkys
Vůně: jasmn, mušktový oříšek a šalvěj
Rostliny: dub a topol

CHARAKTERISTIKA VE ZNAMENÍCH:
Postevní Jupitera informuje o etických, náboženských a filozofických názorech ve víře člověka. Ukazje nám, jakým způsoběm člověk projevuje a uplatňuje svůj zájem o filozofii a vyšší vzdělání, ve kterých oblastech se snaží rozšířit si obzor a možnost růstu, kde se schopen vidět věci v šiřších souvislostech a podle toho i jedná. Poukazuje na to jak se člověk dělí s ostatními o to co mu bylo dáno a jak chápe sebe jako člena širšího společenského řádu. Ukazuje kde může přijímat a kde může naopak pomoci. Pozice Jupitera nám také ukazuje, kde se člověku nabízejí možné finanční a hmotné výhody. Také ukazuje, jak si člověk karmicky získává přízeň ostatních a právo na duchovní ochranu.

CHARAKTERISTIKA V DOMECH:
Tato pozice nám ukazuje, ve kterých oblastech člověk projevuje své náboženské, filozofické a vzdělávací názory, neboť v těchto oblastech se člověk bude podílet na budování vyššího společenského řádu a svůj hmotný majetek i své nadání dá i ve prospěch ostatních. Dům, ve kterém stojí Jupiter, nám ukazuje oblast, ve kté může člověk sklízet odplatu za to, co rozdává. Záležitosti, které jsou ovládány domem pod vládou Jupitera, plynou snadno a lehce.

Šestý dům

24. srpna 2014 v 9:45 | Senn
- Efektivní fungování -
Klíčové slovo: Práce a bohatství

Tento dům odhaluje, jak svědomitě a odpovědně přistupujeme ke své práci a ke svému zdraví. Co se týče práce, může nám šestý dům ukázat, jaké zaměstnání je pro nás nejvhodnější (manuální, intelektuální či organizační), jestli nám půjde lépe práce ve skupině nebo zda máme pracovat sami a zda jsme vůbec pracovití. Dále ukazuje, jaký máme vztah k zaměstnavatelům a spolupracovníkům.
Šestý dům také ukazuje naše zdraví a zdraví našich domácích mazlíčků.
V tomto domě také hledáme informace o našich schopnostech pečovat o druhé prostřednictvím práce ve zdravotnictví a léčitelského umění.

PLANETY VE TŘETÍM DOMĚ:
Slunce - tvrdě pracující, odpovědné, také pečující o sebe sama
Luna - dělá si velké starosti o zdraví své i druhých
Merkur - nejlépe pracuje v komunikaci nebo katalogizaci, ale vyhýbá se mentálnímu stresu
Venuše - bez příjemné a zdravé pracovní atmosféry je nejistá
Mars - užívá si dynamickou práci, tíhne k přílišné ambicióznosti
Jupiter - velmi oddaný práci, musí si dávat pozor na přílišnou odevzdanost
Saturn - je nejlepší, když má práci a zdraví pod kontrolou, nikoliv naopak
Uran - vhodný pro práci v elektronice a sociální oblasti, přitahuje ho vše nevypočitatelné a revoluční
Neptun - snaží se být k ostatním citlivý a zároveň se starat o vlastní potřeby
Pluto - odvážně čelí znepokojivým výzvám v práci a zdraví

Karta pro 35. týden (25.8. - 31.8.)

24. srpna 2014 v 9:27 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Heslo pro tento týden zní ČEKEJTE. Je dobré občas se zastavit a porozmýšlet nad tím, jak se budete vyvíjet dál a tento týden je pro tuto činnost velice vhodný. Oprostěte se od problémů, posaďte se a shrňte, co se za první část roku událo. Rozjímejte nad tím, co chcete udělat, popřemýšlejte, čeho chcete dosáhnout a až budete odpočinuti a budete vědět co a jak, pomalu se vydejte dál po své životní cestě.

Karta pro 34.týden (18.8. - 24.8.)

17. srpna 2014 v 10:03 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude ve znamení nových začátků a důležitých životních rozhodnutí. Uvědomte si, že vše není jen o rozumu a že je potřeba používat také intuici. S intuicí se totiž tento týden dostanete mnohem dál. Užívejte si hravou energii, která tímto týdnem proudí, ale zároveň nezapomeňte na důležitá rozhodnutí. Je na čase jednat! Už není čas! Chcete-li něco říct, řekněte to a neduste to v sobě.


Karta pro 33. týden (11.8. - 17.8.)

10. srpna 2014 v 10:57 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden, bude všude přítomna pozitivní energie. Čekejte úspěchy. Vaše úsilí a práce se konečně vydaří a vy budete mít vělice dobrý pocit. Také je vhodná doba pro to, abyste začali něco nového. Nenechte se odradit složitějším začátkem.

Karta pro 32. týden (4.8. - 10.8.)

3. srpna 2014 v 9:01 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Heslem tohoto týdne je: "Shromažďování". Celý tento týden je potřeba si dobře rozvrhnout kam chcete vkládat svou energii, peníze a další prostředky, které máte. Není dobré plýtvat, spíše je dobré držet si odstup, od věcí, které Vás nějaký způsobem vysilují. Dejte si pauzu od řešení životních záležitostí a udělejte si čas jen pro sebe. Není umění být tady vždy pro druhé, tím uměním je být tady sám pro sebe.