Červenec 2014

Karta pro 31. týden (28.7. - 3.8.)

27. července 2014 v 8:46 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude velice složitý, už z toho hlediska, že Vás čeká mnoho vážných záležitostí. Energie kreativity z minulého týdne se nyní transformuje do citové sféry a to v takové hloubce, že pokud nejste schopni emoce zvládat, pak Vás pohltí. Události z minulosti, které jste nedořešili, se v tomto týdnu mohou vrátit. Je potřeba se jim postavit čelem. Nepropadejte panice, vše dokážete zvládnout, jen je potřeba překonat strach, smutek a jim podobné emoce, abyste se mohli všem situacím postavit čelem. Rozhodujte se moudře.

Lev - Leo

23. července 2014 v 14:56 | Senn
ASOCIACE LVA:
Klíčové slovo: Hrdě
Oblíbené rčení: Já budu
Cíl: Vděk
Barva: Zlatá
Kov: Zlato
Kameny: Diamant, rubím, zlatý topaz, heliodor, smaragd, granát, křišťál, rutil, kříšťál s vrostlicemi rutilu, citrín, železitý křemen, prokřemenělá dřeva, paouzek, turitela achát, staurolit, olivín, sluneční kámen, girasol, jantar, platina, zlato
Část těla: Srdce a smyslové nervy
Choroby: Horečky, infarkty
Rostlina: Citrusy a palmy; semena všech rostlin
Bylina: Slunečnice, arfikán a vlašský ořech

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Lev je pátým znamením zvěrokruhu a je znamením velkorysosti a šlechetnosti citů. Vládne v době od 23. července do 22. srpna. Lev má pozitivní polaritu, vládne mu ohnivý živel, a spadá pod pevná znamení. Lvu vládne Slunce, to vyzařuje životodárnou energii, jež započíná a udržuje veškeré tvoření na Zemi i v celé rodině slunečního systému. Příznivými vlastnostmi jsou velkorysost, síla a sebedůvěra, těmi nepříznivými jsou egoismus, domýšlivost a nevděk.
Toto znamení symbolizuje snahu člověka o seberealizaci, po rozvoji principu vnitřní síly. Slunce je středem a díky tomu jsou Lvi velkodušní, musí stát v záři reflektorů, a pokud se jim to podaří, pak chtějí také vystupovat ve velkém stylu. Rádi jsou středem pozornosti.
Prozřetelnost pomáhá Lvům, když ji nejvíc potřebují. Otevírají se před nimi zcela nové sféry činnosti právě v době, kdy to vypadá, že pro jejich problémy neexistuje žádná viditelná možnost řešení.
Pro Lva je důležitý domov a osobní nezávislost. Cítí potřebu tvoři a plodit "děti" a to jak mentální tak tělesné.
Lev vládne srdci, proto Lvi rozdávají plnými hrstmi svůj čas, své peníze i své vědomosti a ani na chvíli přitom nepomyslí na sebe.
Velice silně je přitahuje opačné pohlaví. Udělají dobře, když budou svou dychtivost po lásce držet trochu na uzdě.
Peníze jsou pro Lvy důležité jako prostředek pro dosažení jejich cílů. Vycházejí z toho, že ostatní jsou stejně ryzí jako oni a díky tomu jsou nadměrně důvěřiví, upřímní a otevření.
Nesnášejí opakování, ve chvíli kdy pochopí, o co jde, začínají být v rozhovoru velice netrpěliví a často i svéhlaví. Lidé, kteří nesdílejí jejich názory, by měli být opatrní. Lvi se nechávají vést jen tehdy, nedotknete-li se jejich důstojnosti. Chtějí, aby o nich měli lidé dobré mínění, a jelikož tomu věnuje velké úsilí, tak se mu to daří. Neustále uvažují o tom, jak udělat lepší dojem.
Lvi budou vždy dělat všechno pro to, co on sám osobně považuje za správné. Jestliže je Lev zatlačen do nějaké situace, která ho omezuje, pak bude svou prací opovrhovat a zanedbávat ji.

Lvi jsou praktického založení a mají filozofické a duchovní zájmy. Ženy narozené ve Lvu, jsou ochranitelské matky a ve vztazích přebírají dominantní roli.

Mars

23. července 2014 v 14:53 | Senn
ASOCIACE:
Klíčová slova: jak jednáme
Číslo: 9
Den: úterý
Barva: červená
Část těla: svaly
Kov: železo
Kámen: granát, rubín a jaspis
Vůně: borovice
Rostliny: cedr a cesmína

CHARAKTERISTIKA VE ZNAMENÍCH:
Mars ve znamení ukazuje charakteriské pohnutky jednání člověka a také to, jakým způsobem člověk bude své jednání a pocity projevovat. Jeho pozice nám také naznačuje směr ctižádosti, který je pro člověka typický, toto bývá také určující pro volbu povolání. Pozice této planety také ukazuje, jak může do života dotyčného zasáhnout nebezpečí a násilí.

CHARAKTERISTIKA V DOMECH:
Pozice Marta v domech nám ukazuje, ve kterých oblastech se bude projevovat jednání a potřeby člověka. Ukazuje, kde musí člověk vyvíjet energii a iniciativu, aby dosáhl úspěchu. Je-li v negatvním aspektu, pak v domech pouzatuje na oblasti, ve kterých bude pravděpodobně docházek ke konfliktům.

Pátý dům

23. července 2014 v 14:49 | Senn
- Směrování naší tvůrčí energie -
Klíčové slovo: Tvořivost

Tento dům, jemuž vládne Lev a zároveň je domem následným, nám naznačuje, kam směřujeme svou tvůrčí energii a jak prožíváme radosti života. Planety a znamení v pátém domě ukazují všechny druhy tvůrčího entuziasmu. Vzdušná znamení a planety naznačují, že náš talent spočívá v psaní nebo mluvení. Voda ukazuje, že jsme přitahováni k hudbě, ať už jde o zpěv nebo hru na hudební nástroj. Oheň v pátém domě se týká fyzicky náročných umění, tedy tance, herectví nebo sportu. Zemský živel ukazuje na sochařství a malířství anebo na riskantní praktické projekty v podnikání.
Pátý dům popisuje naši chuť zažívat potěšení (jaké hry rádi hrajeme, jakou vyhledáváme zábavu a jak se bavíme na večírcích). Odhaluje naši ochotu k milostným románkům, popisuje naše typické milostné poměry a milence a také naznačuje, zda dokážeme zvládnout zážitek zrady, který romantická dobrodružství tak často přinášejí. Ukazuje také, zda nám na partnerovi záleží, nebo máme tendenci ho nechat na holičkách.
Tento dům také hovoří o našich dětech, jaké budou a jak se k nim budeme chovat, či zda je vůbec budeme mít. Pátý dům je domem spekulací na finančních trzích a hazardních her, Můžeme být buď opatrní a nevo cítit vzrušení při dělání věcí, jež jsou na hraně.

PLANETY V PÁTÉM DOMĚ:
Slunce - kreativní, dětinské, milující zábavu
Luna - zábavná, přesvědčivá, hédonistická
Merkur - přesvědčivý o slovech a myšlenkách, potřebuje objektivitu
Venuše - oceňuje krásu, libuje si v radovánkách
Mars - soutěživý, s chutí riskovat a možnou tendencí propadnout hazardu
Jupiter - entuziasticky kreativní, velkorysý k dětem
Saturn - k potěšením má vážnější a odpovědnější přístup
Uran - originální a novátorská tvořivost a potomstvo
Neptun - fascinující, udělá vše, aby našel pro svou inspiraci "múzu"
Pluto - má obsedantní a často zdrcující tvůrčí nutkání

Karta pro 30. týden (21.7. - 27.7.)

20. července 2014 v 9:36 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude ve znamení plodnosti, hojnosti a radosti. Užívejte si. Tvořte. Tento týden je tomuto nakloněn. Začněte nový projekt, začněte se věnovat novým zájmům. Energie, která bude tímto týdnem proudit, je velice silná. A napomáhá tomu, aby se Vám vše dařilo. Nezapomínejte ale, že je potřeba vynaložit vždy nějaké úsilí.

Karta pro 29. týden (14.7. - 20.7.)

13. července 2014 v 10:39 | Senn |  Týdenní výklady 2014

Tento týden bude velice zásadní. Jste neustále přitahováni k vyřešení nějaké situace a nyní je na čase uzavřít ji. Vaše duše se Vám snaží něco sdělit, je potřeba ji konečně začít poslouchat, protože jedině tak, dokážete jít dál. Otevřete oči, ne vše na co se díváte, je pravda. Pohleďte do sebe, protože to, co v sobě vnímáte je jen iluze. Pokud toto změníte, dostanete se na dobrou cestu k vlastní obnově.

Karta pro 28. týden (7.7. - 13.7.)

6. července 2014 v 9:08 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude ve znamení rozhodování. Jdete po Vaší životní cestě a právě přicházíte k rozcestí a musíte si vybrat, kterým směrem se budete odvíjet. Těchto rozcestí bude v tomto týdnu více, a proto je potřeba, abyste se rozhodovali tak, jak nejrychleji umíte, ale zároveň abyste nic neuspěchali. Dlouhé čekání Vám pak nedá čas na další rozhodování. Je potřeba si také uvědomit, že pokud se jednou rozhodnete a vykročíte, už nebude cesty zpět. Nebojte se udělat velkou změnu v životě. Nebojte se změnit názor či pohled.