Červen 2014

Karta pro 27. týden (30.6. - 6.7.)

29. června 2014 v 10:14 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden nám přinese nečekané možnosti a příležitosti. Na Vás bude jen to, co si vyberete. Tato nová zkušenost Vám pomůže na Vaší životní cestě. Pokud jste z ní sešli, pak se v tomto týdnu na ni zase vrátíte. Snažte si nehledat zkratky, ty totiž neexistují a vy si tak oddalujete věci, které mohly přijít daleko dříve.

Karta pro 26. týden (23.6. - 29.6.)

23. června 2014 v 11:06 | Senn |  Týdenní výklady 2014
V tomto týdnu nás čeká ukončení důležitých povinností a uzavření nějaké životní části. Vše je připraveno na to, abychom udělali ten důležitý krok. Nebojte se, odhoďte zábrany a sundejte masky. Jednejte sami za sebe a nepřetvařujte se, v tomto týdnu totiž vládne upřímnost. Ta Vás dostane ke správnému cíli.

Rak - Cancer

23. června 2014 v 10:54 | Senn
ASOCIACE BLÍŽENCŮ:
Klíčové slovo: Opatrně
Oblíbené rčení: Já cítím
Cíl: Harmonie
Barva: Ledová modř
Kov: Stříbro
Kameny: Diamant, rubín, verdelit, indigolit, chalcedon, chryzopras, sarder, sardonyx, avanturin, jadeit, nefrit, měsíční kámen, rodochrozit, světlé obecné a drahé opály, bílé perly
Část těla: Hrudník a žaludek
Choroby: Poruchy trávení, vředy a chronická onemocnění
Rostlina: Kaučukovník a všechny stromy bohaté na mízu
Bylina: Len a ptačí zob

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Rak je čtvrtým znamením zvěrokruhu a je to velice citlivé znamení. Vládne v době od 22. června do 22. července. Rak má negativní polaritu, vládne mu vodní živel, a spadá pod základní znamení. Raku vládne Luna, která mu dodává schopnost zrcadlit hloubku, výjimečnou empatii a hluboký zájem, čímž podněcuje rozvoj. Příznivými vlastnostmi jsou uklidnění, péče a nové možnosti, těmi nepříznivými jsou nejistota, úzkost a nesoulad.
Toto znamení je velice úzce spojeno s rodinou a domovem. Raci mají velice dobře vyvinuté ochranitelské a obranné instinkty, neustále se snaží o bezpečí materiální i domácí. Velice se bojí výsměchu.
Krunýř Raka symbolizuje pancíř, pod kterým skrývá svou mimořádnou citlivost a ostych a také fyzická a psychická zranitelnost. Rak se chce chránit před emocionálním zraněním, takže se stahuje zpátky a hledá bezpečí v samotě. Tento přístup však není moc dobrý, neboť Raci mají velkou potřebu mít domov a rodinu. Svět po něm není dokonalý, pokud si nemůže užívat pocit, že ochraňuje celou rodinu.
Protože má velkou potřebu jistoty a bezpečí, udělá cokoliv, aby si tento pocit vytvořil a zachoval. Málokdy si vsázejí, protože peníze vydělává na živobytí a velice nerad ohrožuje svou jistotu. Pokud by měl však jít do takového rizika, pak jedině aby zajistil zabezpečení a pokud možno s penězi někoho jiného. Rak vždy bude platit své dluhy a totéž očekává i od druhých.
Lidé ve znamení Raka mají velice komplikovaný vnitřní život, někdy působí velice sebevědomě, jindy jsou slabí jako dítě. Raci vždy, když chtějí změnit směr, se zastaví a poté pokračují dál. tito lidé jsou také plní dobré vůle a mnohdy působí velice laskavě a vstřícně a najednou jsou pak melancholičtí, introvertní a odtažití.
Raci oplývají diplomatickou obratností, a proto většinou dosáhnou svých cílů. Jsou-li zraněni, mohou se začít chovat naprosto nesmyslně a nedokáží spolupracovat s ostatními. Občas se chovají velice dětinsky.
Raci působí mírným a klidným dojmem, dají se jejich niterné myšlenky jen těžko postihnout. Jen málo lidí Raka skutečně chápe, a proto se Raci setkávají jen zřídka s pochopením ostatních.
Děti narozené v Raku jsou laskavé, vstřícné, něžné, oddané a ochotné vždy pomoci. Rodiče v Raku jsou šťastní, když jim mohou být na blízku. V tomto tkví háček, protože Raci chtějí své blízké jen a jen pro sebe. Když se Rak do někoho zamiluje, miluje jej pak navždy. Raci v sobě mají mateřskou lásku, ve které se projevuje celá komplikovanost tohoto znamení. Je to láska matky, která své děti miluje, i kdyby s nimi zacházela sebehůř, je to velice silná láska matky či otce.
Raci si velice uvědomují svůj rodokmen, většinou bývají velcí vlastenci a dobře si pamatují historické události.
Raci se snaží vyhnout psychické či fyzické nepohodě. Mají rádi pořádek a čistotu a proto se jim oškliví všechny činnosti, při kterých by se mohl zašpinit. Raci mají silný dar představivosti. Musí se také naučit zvládat své sklony k náladovosti, netoleranci, úzkostnosti a přehnanému zdůrazňování citů.
Raků také chybí jistá sebeironie. Většinou bývají spokojeni sami se sebou a mohou být i vztahovační. Na druhé straně bývají svým tichým způsobem i skutečně bezmocní.
Laskavým a vlídným způsobem můžete Raky velmi dobře řídit, protože jsou v zásadě plni pochopení. Vystavíme-li je tlaku, ztuhnou a už se nepohnout. Neradi si dávají předpisovat, co mají dělat, své úkoly chtějí řešit sami, protože myšlenky a nápady ostatních je matou. Občas se vyhýbají odpovědnosti. Seberou-li však odvahu k něčemu, co vyžaduje odpovědnost, pak jsou přesní, spolehliví a zdatní a dovedou celou záležitost do zdárného konce.

Venuše

23. června 2014 v 10:52 | Senn
ASOCIACE:
Klíčová slova: jak milujeme
Číslo: 6
Den: pátek
Barva: zelená
Část těla: krk a ledviny
Kov: měď
Kámen: smaragd
Vůně: jahoda a malina
Rostliny: růže

CHARAKTERISTIKA VE ZNAMENÍCH:
Pozice této planety nám ukazuje, jak bude člověk projevovat své city v osobních vztazích, zvláště v lásce a manželství. Nauzančuje i postoj člověka k penezům a osobnímu vlastniství, příjemnostem života a etickým a estetickým hodnotám.

CHARAKTERISTIKA V DOMECH:
V domech nám Venuše ukazje, ve které životní oblasti a jakou formou člověk naplňuje své společenské, umělecék a erotické snahy. Také ukazuje na to, s jakým druhem lidí člověk navazuje společenské či milostné vztahy, s kým uzavírá přátelství.

Čtvrtý dům

23. června 2014 v 10:48 | Senn
- Základ našich sociálních hodnot -
Klíčové slovo: Domov a rodiče

Toto je hlavní (rohový) dům a zaměřuje se na samý základ našeho života. Označuje se též jako Immum coeli (IC). Tomuto domu vládne Rak a Luna.
Čtvrtý dům nám ukazuje naše vztahy s rodiči, obzvláště pak s matkou, která nás porodila. V tomto domě také vidíme, v jakém domově jsme vyrostli (pohodlný a stabilní × dezorganizovaném a neustále se měnícím). Jsou zde také vidět hodnoty, které nám rodiče vštěpovali. Tyto zážitky formovaly předpoklady, které po celý náš život určují naše chování a to jak v dobrém tak i v zlém ohledu.
Jako dospělí se na tento dům díváme proto, abychom zjistili, jaký domov vytvoříme pro sebe. Také nám může pomoci pochopit, jakou jsme matkou či otcem, jaké chování očekáváme v našem domově či jaký dům si zvolíme. Planety v tomto domě naznačují události, které se dotknou života našeho domova a rodiny.
Pokud je tento dům v našem horoskopu velice silný, pak se může odrazit v naší profesní dráze. Může to například znamenat, že se budeme zabývat prodejem nebo renovací domovů jiných lidí (např. realitní makléři, stavitelé nebo bytoví architekti).

PLANETY VE ČTVRTÉM DOMĚ:
Slunce - silně se identifikuje s domovem a rodinou
Luna - pečující, milující domov, stabilitu považuje za zásadní
Merkur - bystrý a inteligentní, život v jeho domově je velmi rozmanitý
Venuše - dává přednost krásnému, přátelskému a pohodlnému prostředí
Mars - netrpělivý, aktivní a nezávislý, vyhýbá se agresi
Jupiter - idealistický, velkorysý rodič, potřebuje dobře uspořádaný domov
Saturn - prostřednictvím tvrdých pravidel a lekcí může vytvořit spolehlivé základy
Uran - proměnlivý a nekonvenční domácí život
Neptun - představuje si "domov snů"
Pluto - mistrovství vychází ze života s neurčitými spodními proudy

Karta pro 25. týden (16.6. - 22.6.)

15. června 2014 v 9:30 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude ve znamení zpráv, které Vám přinesou nějaké intelektuální uspokojení a posunou Vás na vyšší úroveň. Snažte se zachovat klid, procvičujte si své komunikační dovednosti a sami zjistíte, že jde najednou všechno lépe. Také si dávejte pozor na to, co říkáte, kdy to říkáte a proč to říkáte.

Magický úplněk

12. června 2014 v 19:20 | Senn |  Magický deník
Již zítra, tedy 13.6. 2014 nás čeká velice zajímavý úplněk. Všude se o něm píše a mnoho lidí se o něm zmiňuje. Proč je tak vyjímečný?

Už dlouhá léta je pátek třináctého brán jako velice silné datum. Proč, to jsem nikdy blíže nezjistil, každopádně mnoha lidem to přijde na den smůly, já musím konstatovat, že se mi nikdy nic špatného v tento den nestalo. Pak je zde úplně magický úplněk, který má velkou sílu a moc. Tento úplně přijde v 6:11.
Spojme tyto dvě věci dohromady a máme zde den, kdy bude energie velice silná. Proto pokud slavíte Esbaty, či pokud se věnujete magii, pak je toto datum velice vhodné pro nějaký výjimečný rituál. Přání, ochrana, pořehnání, očista, nabití, zasvědcení,... Je mnoho možností a já Vám doporučuji jít do toho.


Epidot

8. června 2014 v 9:57 | Senn
ZESILUJE:
  • najít sebe sama, zdravá hrdost, nelpění, trpělivost
  • regenerace po nemoci, imunitní systém, podpora činnosti jater a žlučníku, trávicí proces
ZESLABUJE:
  • zraněné srdce, zklamaná láska, sebelítost, žárlivost, závislost, slabost
  • dechová nedostatečnost, alergické nebo chronické onemocnění plic způsobené znečištěním

Karta pro 24. týden (9.6. - 15.6.)

8. června 2014 v 9:46 | Senn |  Týdenní výklady 2014
V tomto týdnu uděláte něco, co Vás posune ve Vašem životě dál, něco co Vás přiblíží k Vašim vysněným cílům. Vše máte pevně v rukách a vše záleží jen na Vás. Uděláte-li chybu, snažte se ji napravit, jste-li s něčím nespokojeni, snažte se to změnit. Jste pány svého života a je na čase převzít otěže. Nikdo jiný to za Vás neudělá. Přemýšlejte nad tím, co děláte špatně.

Blíženci - Gemini

6. června 2014 v 19:13 | Senn
ASOCIACE BLÍŽENCŮ:
Klíčové slovo: Realisticky
Oblíbené rčení: Myslím
Cíl: Moudrost
Barva: Žlutá
Kov: Rtuť
Kameny: chryzoberyl, alexandrit, zlatý topaz, akvamarín, rutil, křišťál s vrostlicemi rutilu, citrín, karneol, křemenné kočičí oko, tyrkys, kalcit, chryzokol, jantar, bílé perly, tektity, moldavit
Část těla: Nervy, ramena, ruce, plíce
Choroby: Astma, nervové poruchy
Rostlina: Květy všech rostlin, ořešáky
Bylina: Levandule, mrkev

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Blíženci, třetí znamení zvěrokruhu, se vyznačují svým rychlým myšlením a jednáním. Jejich pružná inteligence má přirozenou tendenci přitakávat. Vládnou v období od 21. května do 21. června. Blíženci se řadí mezi pohyblivá znamení a vládne jim vzdušný živel. Hlavním vládcem je Merkur. Polarita tohoto znamení je pozitivní. Mezi jejich silné stránky patří bystrost, komunikace a zvídavost naproti tomu jsou jejich slabinami roztěkanost, klevetivost a nervozita.
Protože Merkur souvisí s komunikací a jednáním, musí Blíženci věci stále zatřiďovat a uspořádávat. Potřebují slova a myšlenkové konstrukce, aby pro ně kontakty měly nějaký smysl. Řeč má pro ně zvláštní význam, slouží jim totiž jako rámec pro jejich činnost. Slova jim tvoří jakési kotvičky či pojistky, zatímco myšlenky jim neustále přeskakují od jedné věci ke druhé. Blíženci se snadno vyjadřují, musí si ale dávat pozor na to, jaké škody mohou napáchat, nebudou-li držet jazyk na uzdě.
Toto znamení žízní po vědění a dychtivě se učí, obecně mají obrovskou schopnost učit se. Mohou být spisovateli, experimentátory či kritiky, protože to jim jejich vynalézavost a představivost dovolují. Vzdělání je pro ně velice důležité. Při nedostatku vychování ztrpčují ostatním život, naopak mají-li dobré vychování, jsou kultivovaní a příjemní.
Blíženci jsou velice náladoví, jsou přesvědčení, že rozmanitost je kořením života a tuto filozofii jsou schopni dovést až do extrému. Neprobíhají-li věci podle jejich představ, upadají do deprese. Je pro ně vhodné mít více oblastí zájmu. Blíženci se díky své napjaté pozornosti snadno orientují v nečekaných situacích a díky jejich vynalézavosti jsou schopni objevit nějakou nečekanou možnost řešení.
Blíženci y měli myslet na to, že jejich psychika i tělo si musí občas také odpočinout. Toto znamení se také obvykle těší velké popularitě díky své komunikativnosti. Neradi se však váží na konkrétního člověka či místo. Rádi cestují a mění prostředí.
Peníze pro ně znamenají moc a svobodu a proto jsou pro mě důležité. Se svými vlastními penězi mohou zacházet šetrně, ale peníze ostatních jsou schopni rozhazovat.
Blíženci si musí zachovávat odstup a musí se odlišovat od svého okolí. Věří, že jestli se jejich schopnosti mají plně rozvinout, pak se musí zbavit veškerých závislostí. Vzpírají se proti všemu, co je pevně zaběhnuté, často porušují pravidla a vzdorují autoritám. Své individuality se nikdy nevzdají kvůli jednomu místu či jednomu člověku. S postupem věku si však uvědomují, že aby dosáhli naplnění, musí kooperovat s ostatními lidmi.
Naučí-li se Blíženci překonávat své nedostatky a negativní sklony, mohou díky svým vynikajícím vlohám dosáhnout těch nejvyšších cílů.