Duben 2014

Karta pro 18. týden (28.4. - 4.5.)

27. dubna 2014 v 13:02 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden se Vás bude snažit dostihnout strach. Bude se Vás snažit svázat a bude záležet jen na Vás, jak si s ním poradíte. Jste dostatečně silní na to, abyste se mu postavili, proto udělejte razantní krok a postavte se všemu, čeho se obáváte. Sedět v rohu a nic nedělat nemá význam a vy budete jen trpět.

Karta pro 17. týden (21.4. - 27.4.)

20. dubna 2014 v 9:35 | Senn |  Týdenní výklady 2014

Tento týden bude pro všechny velice příznivý. Dostanete již dlouho hledané odpovědi na Vaše nejniternější otázky. Budete mít štěstí a Vaše odhodlání a tvrdá píle budou konečně odměněny. Radujte se z každé maličkosti a řešte jen to, co má pro Vás smysl. Neupínejte se k věcem, které zatím nejste schopni vyřešit, jen Vás zdržují.

Býk - Taurus

20. dubna 2014 v 9:21 | Senn
ASOCIACE BÝKA:
Klíčové slovo: Realisticky
Oblíbené rčení: Mám, hromadím
Cíl: Poslušnost
Barva: Zelená
Kov: Měď
Kameny: beryl, morganit, chiastolit, zirkon, hyacint, citrín, růženín, sarder, sardonyx, achát, avanturin, apidot, kunzit, malachit, chryzokol
Část těla: Krk, šíje
Choroby: Rýma, obezita
Rostlina: Kořeny všech rostlin, jasan
Bylina: Jablko, fazole

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Býk je v pořadí druhým znamením zvěrokruhu. Je znamením rozhodnosti a síly, která se směřována určitým směrem. Obdobím jeho vlády se pohybuje zhruba od 20. dubna do 20. května. Býk je ztělesněním hojnosti a krásy, plnosti a síly materiálního světa. Býka řadíme mezi pevná znamení a ovládá jej zemský živel. Jeho vládcem je Venuše. Mezi jeho silné stránky patří síla, péče a tvořivost. Panovačnost, umíněnost a požitkářství, tvrdohlavost a bouřlivost ty spadají mezi jeho slabiny.
Býci se narodili, aby dosahovali mistrovství v ovládání fyzických záležitostí. Jsou velice zdatní v praktických záležitostech. Usilují o dosažení duchovní pravdy zvládáním praktických stránek života. Býci také milují příjemné stránky života a často svou pozornost soustředí na získávání hmotných statků.
Lidé narození v tomto znamení si cenní i pohodlí, uspokojení a potěšení. Vše, co dokáže tyto potřeby uspokojit, je pro ně velice důležité až poté budou vynakládat velké množství energie na to, aby tyto prostředky vlastnili. Jestliže se do něčeho pustí, pak je žádná pozemská síla nedonutí, aby svou pozornost odvedli někam jinam. Býci dbají na to, aby se jim nic nestavělo do cesty, když se o něco snaží. Chtějí peníze, ale ne kvůli penězům samotným, ale aby se mohli těšit z věcí, které si na ně mohou pořídit.
Býci si také cenní hezkých věcí, hlavně takových, které člověka lákají, aby si na ně sáhnul. Také se rádi pěkně oblékají a hodně dají na to, jak vypadá ten druhý.
Jejich ústředním bodem je jistota a to jak emocionální tak i materiální. Vyhýbají se jakémukoliv pevnému svazku, dokud bezpečně neví, zda jim určitý člověk, situace nebo vztah mohou být užitečné. Mají velký smysl pro věrnost, proto často berou na svá bedra starosti a problémy svým přátel. Dokáží být neuvěřitelně žárliví. Na náklonnost ostatních se dívají jako na své vlastnictví. Tento majetnický postoj je dán jejich potřebou emocionální a mentální jistoty.
Rozum jde u býků ruku v ruce s velkou emocionalitou a citlivostí. Bývají mnohdy nešťastní, když se ožení nebo vdají pod svou úroveň.
Zpravidla si také neuvědomují své vnitřní pohnutky a ani si nemyslí, že by bylo potřeba je nějak rozebírat. Jsou obdařeni ohromnou silou vůle a díky tomuto dlouhodobě plánují, někdy až na roky dopředu. Staví-li si nějaký cíl, pak za ním vytrvale a neochvějně směřují a jejich snažení se úspěšné.
Býci mají své metody, jak zvládat různé záležitosti, a chceme-li s nimi hladce a bez zádrhelů vyjít, udělám dobře, když se nebudeme do jejich věcí míchat nebo se pokoušet mít nad nimi navrch.

Luna

20. dubna 2014 v 9:18 | Senn
ASOCIACE:
Klíčová slova: jak reagujeme
Číslo: 2 a 7
Den: pondělí
Barva: bělavá
Část těla: hrudník a trávicí soustava
Kov: stříbro
Kámen: křišťál, perleť a měsíční kámen
Vůně: kafr a kadidlo
Rostliny: meloun, vrba, jalovec

CHARAKTERISTIKA VE ZNAMENÍCH:
Pozice Luny v horoskopu poukazuje na bezprostřední citové reakce na životní situace. Krom toho ukazuje na postoje a způsoby chování, které jedinec získal, během svého vývoje, od své rodiny. Také lze z této pozice také zjístíme, jak zážitky z jedincova ranného dětství ovlivňují jeho citové projevy, a lze tedy usoudit, jak asi bude reagovat na vnější vlivy a na jednání druhých. Pozice Luny je také příznačná pro stravovací návyky a oblíbená jídla.Druhý dům

20. dubna 2014 v 9:11 | Senn
- Držení věcí a držení se pocitů -
Klíčové slovo: Vlastnictví

Tomuto domu vládne Býk a spolu s ním Venuše. Druhý dům nám ukazuje, jak sklízíme a uchováváme plody našeho snažení.
Majetnickost druhého domu jde ruku v ruce se získáváním a držením peněz a s tím spojenými obchodními aktivitami. Není proto překvapením, že úspěšní podnikatelé a ostatní podnikatelé mají často silný dům.
Ukazuje-li druhý dům, že svůj svět velmi rádi naplňujeme vždy jen tím nejlepším, měli bychom si být také vědomi toho, že budeme-li se snažit dospět k tomuto vlastnictví příliš rychle, může nás zahltit. Totéž platí i pro citové vazby k lidem, které mohou být ještě silnější než touha po materiálních věcech. Naše potřeba milované osoby může být tak intenzivní, že se jí prostě nemůžeme jen tak pustit.
Touhy, které odhaluje druhý dům, odrážejí hodnoty, které nás činí tím, čím jsme.

PLANETY V DRUHÉM DOMĚ:
Slunce - kreativní, tvrdě pracující, praktické, nepružné
Luna - má štěstí, potřebuje vlastnit, hrozí riziko nadměrné závislosti
Merkur - inteligentní v podnikání, může příliš tlačit na pilu
Venuše - přitahována ke krásným věcem, majetnické
Mars - usiluje o vlastnictví a hodnoty, agresivní
Jupiter - libuje si v majetku, hrozí riziko přílišného požitkářství
Saturn - zásadový, odměna přichází jen skrze tvrdou práci
Uran - má neobvyklé posedlosti a velké změny majetku
Neptun - potřebuje silné zaměření, aby sny proměnil v praktickou realitu
Pluto - překonává nejistotu, aby získal trvalé bohatství

Karta pro 16. týden (14.4. - 20.4.)

13. dubna 2014 v 10:59 | Senn |  Týdenní výklady 2014
V tomto týdnu vás čeká velice razantní posun na Vaší životní cestě. Jen nebudete tušit, která oblast touto změnou projde. Buďte však trpěliví, protože tato změna nemusí přijít hned na začátku týdne. Dalším poselstvím tohoto týdne je štěstí. Opět, se ale jeho síla nebude projevovat po celý týden. Proto se snažte předvídat a zkuste riskovat. Opravdu se to vyplatí. Ale nezapomeňte, že štěstí přeje připraveným.

Karta pro 15. týden (7.4. - 13.4.)

6. dubna 2014 v 16:22 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude hodně v pohybu. Všechno půjde velice rychle a nebude mnoho času na rozhodování. Osud si bude pohrávat s Vaší náladou a je možné, že Vám bude házet klacky pod nohy. Vy však musíte vždy vstát a začít znovu. Zkušenosti, které Vám tento týden přinese, jsou opravdu velice důležité pro Vaší budoucnost. Nesnažte se tedy nic odkládat, protože v tom rychlém pochodu Vám pak mnoho věcí bude chybět.