Březen 2014

Karta pro 14. týden (31.3. - 6.4.)

30. března 2014 v 10:44 | Senn |  Týdenní výklady 2014
V tomto týdnu Vás čekají důležitá rozhodnutí, která budou určovat Vaší životní cestu. Největší problém, který však plyne z těchto rozhodnutí, je to, že neuvidíte, kam daná cesta směřuje. Jednoduše řečeno, rozhodujte se tak, jak Vám radí srdce či intuice. Rozum, zde nebude mít žádnou moc, protože zkušenosti, co jste prozatím nabyli, Vám nijak nepomohou. Odpoutejte se od reality a přeneste se do svých myšlenek a ke svému vnitřnímu Já. To Vám v mnohém pomůže.

Cestování časem

25. března 2014 v 15:06 | Senn |  Téma týdne
Toto téma mě celkem zaujalo, neboť kdo z nás někdy o tom, vrátit se do minulosti nebo se posunout do budoucnosti, někdy nepřemýšlel. Je to velice zajímavé, lidé by chtěli v minulosti mnoho věcí napravit a nebo by chtěli znát budoucnost, aby se na ní mohli připravit. Přiznám se, že i já jsem o tom kdysi přemýšlel, ale dnes. Myslím, že jsem spokojený s tím, co jsem zažil a dokázal a jsem rád za to, kde jsme, protože kdybch něco udělal jinak byl bych teď někde úplně jinde. Stalo se mnoho špatného a udělal jsem mnoho chyb, ale kdo ne? Nikdo na světě nemůže říct, že nechyboval. Díky těmto chybám jsem se posunul dále, poučil se z nich, samozřejmě že ne ze všech, ale z většiny ano.
Když se dnes ohládnu do minulosti, říkám si, že bych nic nechtěl změnit. A co budoucnost? Vzhledem z mé oblasti zájmu vím, jak jsou lidé posedlí budoucností, ale nedá se na ni nikdy předem připravit. Každá věc, kterou uděláme nyní se odrazí v budoucnu a nelze kontrolovat každý krok, protože v tom případě, bychom si neužívali života askutečně bychom nežili. Budoucnost nás každý nový den překvapuje. Všechny události, které se dějí nás mají připravit na to, co bude dál, záleží jen na tom, jak se my k nim postavíme.

Karta pro 13. týden (24.3. - 30.3.)

23. března 2014 v 17:42 | Senn |  Týdenní výklady 2014
Tento týden bude plný energie. Energie, která Vám pomůže vypořádat se s těžkými rozhodnutími. Pokud se ve Vás něco bije, je na čase to ukončit a vyřešit. Udělejte si jasno v tom, co chcete. Tyto problémy, ať už se vztahy, prací, financemi či rodinou, je potřeba posunout, abyste se i vy posunuli na své životní cestě. Tím, že si budete opakovat, že chcete něco změnit, nic nedokážete. Musíte začít něco dělat. A tato činnost je právě to, co byste měli tento týden udělat. Nebojte se, odhoďte předsudky a poučte se z minulosti. Ponořte se hlouběji do sebe. Pokud něco změnit chcete, pak to dokážete.

Beran - Aries

20. března 2014 v 13:02 | Senn
ASOCIACE BERANA:
Klíčové slovo: Naléhavě
Oblíbené rčení: Jsem
Cíl: Kontrola
Barva: Červená
Kov: Železo
Kameny: diamant, rubín, zelený granát, ametyst, karneol, železitý křemen, prokřemenělá dřeva, turitella achát, pazourek, rodonit, rodochrozit, magnetit, hematit
Část těla: Hlava, obličej
Choroby: Bolesti hlavy, zlost
Rostlina: Borovice, cypřiš
Bylina: Muškát, kopřiva

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ:
Beran je prvním znamením zvěrokruhu. Je znamením nových počátků a symbolizuje nový cyklus v osobním vývoji. Patří mu období zhruba od 21. března do 19. dubna. Beran symbolizuje prvotní jiskru. Patří mezi kardinální znamení a vládne mu Ohnivý živel. Jeho vládcem je Mars. Mezi jeho silné stránky patří sebevědomí, odvaha a průkopnictví. Prchlivost, netrpělivost a nespolehlivost patří k jeho slabinám.
Lidé narozeni v Beranu jsou agresivní a všechno říkají přímo. Také překypují tvůrčí energií a nadšením. Berani stále začínají nové činnosti a věnují se jim tak dlouho, dokud z činnosti nevyprchá kouzlo novosti. Většinou však své úkoly dotáhnou do zdárného konce. Mají také obrovskou potřebu se v životě prosazovat. Jsou skvělí vůdci a jejich autorita se jim nedá upřít.
Beranům nestačí jen mluvit o svých potřebách, velice rádi je také realizují. Je potřeba, aby se naučili přemýšlet před tím, než něco udělají. Pokud toto zvládnou, tak mohou, díky své energičnosti, mnoho dokázat. Ovšem jejich impulzivnost a neschopnost poslouchat rady ostatních, je přivádějí do problémů.
Berani jsou velice soutěživí, snaží se být tedy první a nejlepší, proto často odmítají porážku. To podmiňuje jejich vůdcovská povaha. Sláva a uznání jsou pro ně důležitější než majetek a pohodlí. Díky tomu používá při kontaktu s okolím spíše sílu než rozum a diplomacii.
Berani jsou výbornými partnery, jejich přímost a také stabilita je přímo předurčuje pro harmonický vztah. Jejich ohnivá povaha také potřebuje ocenění a vděk, jsou totiž schopni pracovat až do vyčerpání a potřebují pak cítit, že se mají o koho opřít.


Slunce

20. března 2014 v 13:00 | Senn
ASOCIACE:
Klíčová slova: jak tvoříme
Číslo: 1
Den: neděle
Barva: žlutá a zlatá
Část těla: srdce
Kov: zlato
Kámen: jantar a topaz
Vůně: myrha, pižmo a kadidlo
Rostliny: slunečnice, bříza

CHARAKTERISTIKA VE ZNAMENÍCH:
Slunce je základní těleso, které nám určuje sluneční znamení. To je pro interpretaci horoskopu nejdůležitější. Slunce ukazuje jak člověk projevuje potenciál své základní energie a svých tvůrčích schopností, aby rostl a rozvíjel se jako individualita.
Postavení Slunce také ukazuje na jakém vývojovém stupni se daná osoba nachází v současné inkarnaci a poukazuje na úkoly, které má zvládnout. Také ukazuje projev vůle, která je základní součástí vědomí a zabarvuje tak i ostatní způsoby chování.

CHARAKTERISTIKA V DOMECH:
Slunce v domech poukazuje na životní oblasti, kterých se nejsilněji dotýká projev osobního energetického potenciálu. Z pozice této planety můžeme usoudit, kde a jak se daná osoba vyznačuje svým tvořivým projevem a vynaložením své síly vůle.

První dům

20. března 2014 v 12:57 | Senn
- Promítá představu o sobě samém -
Klíčové slovo: Osobnost

Tomuto domu vládne Mars a jeho přirozeným znamením je Beran. Ukazuje, jak se naše já prezentuje světu.
První dům se týká našich fyzických projevů, jako je držení těla, oblečení, celkový zjev. Dále naznačuje naše chování, způsob, jak přistupujeme ke světu, naši působivost, sebedůvěru a odvahu. Také jaký děláme dojem a to jak úmyslně tak neúmyslně.
Tento dům může taky ukázat, jestli jsme člověkem činu a skáčeme do světa rovnýma nohama, tedy jestli usilujeme o dominanci nebo se raději stáhneme do zadních řad, abychom nebyli vidět. Jestli rádi mluvíme, jednáme, tančíme, zpíváme, soudíme, řídíme, pečlivě nasloucháme nebo záměrně ignorujeme.
První dům nám také může pomoci pochopit, zda jsme sebejistí, či nesmělí a nejistí. Anebo zda inklinujeme k tomu, být posedlí svou vlastní osobou, tedy tak zaujatí svým vlastním způsobem života, že jsme slepí k dopadům svého jednání.
Znamení, které se nachází na hrotu prvního domu, je zároveň vládcem celého horoskopu tzv. regentem. Tento vliv si popíšeme v jiných článcích.

PLANETY V PRVNÍM DOMĚ:
Slunce - jasné, přirozeně sebejisté, někdy příliš sebevědomé
Luna - chápavá, přemýšlivá, mateřská, obranná
Merkur - inteligentní, hovorný, přesvědčivý, dychtivý
Venuše - laskavá, milující, vděčná, koketní, majetnická
Mars - odvážný, aktivní, zručný a/nebo lehkomyslný
Jupiter - velkorysý, rozpínavý, tolerantní, shovívavý
Saturn - vážný, citlivý, spolehlivý omezující
Uran - napjatý, vynalézavý, objektivní, nevypočitatelný
Neptun - fascinující, mystický, duchovní, nepostižitelný, nejasný
Pluto - nezdolný, regenerační, podkopávající, hrozící